ADEN DÖKÜM MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. olarak hikâyemizi yeni yazmaya başladık.
ASO 1.OSB Dökümcüler Sitesi 200. Cadde No:121 adresinde teknik olanaklarımız ve kapasitemiz içinde olan istekleri karşılayan bir sipariş dökümhanesi olarak yola çıktık.

Hem kalite anlamında hem de görsel olarak müşteri odaklı ve memnuniyeti üst seviyede tutmayı hedefleyen bir çizgi takip etmeyi hedefliyoruz.

350 kg. İndüksiyon ergitme kapasitemizle, alfaset reçineli kalıplama ve normal kum kalıplama yöntemleri ile imalat yapıyoruz. Farkımız yüzey kalitemiz ve uygun spektlerde yapılmış döküm kalitemiz olsun diye ilk yatırımlarımız kalite kontrol test cihazlarımıza oldu. C-Si ölçer ve  Spektro metre ile her şarjda kimyasal kompozisyon, sıcaklık ölçer ile her ocaktan kontrollü ve uygun sıcaklıkta dökümlerinizi gerçekleştiriyoruz. Tesadüfen yakalanan başarılar değil, süreklilik arz eden başarılar hedeflemekteyiz.

Sadece döküm değil model imalatı konusunda da müşterilerimizin hizmetindeyiz. Parçanın çalışma yerine göre malzeme seçimi, döküm yöntemine göre model tasarımı / yolluk besleyici dizaynı ve takibimizle model imalatının gerçekleştirilmesi aşamalarında da firmalarımızı teknik anlamda desteklemek üzere hareket ediyoruz.

Döküm sonrası ısıl işlem tesisimiz de kendi bünyemizde bulunmaktadır. Gerilim giderme tavlaması, normalizasyon ısıl işlemi, Manganlı ve Kromlu döküm ısıl işlemlerini de bünyemizde yapıyoruz.

Üretimimizde; orta karbonlu çelik dökümler, ısıya, aşınmaya, darbeye dayanıklı dökme demir grubu malzemeler, Nihart grubu malzemeler, Manganlı ve Kromlu dökümler, pik ve sfero dökümler bulunmaktadır. 0,5 kg. – 300 kg. aralığında döküm yapabilme kabiliyetine sahibiz.

Hedef kitlemiz Kırma Eleme Yıkama Tesisleri, Otomotiv, Makine, İş Makinaları, Aydınlatma, Enerji, Ulaşım, İnşaat, Konkasör, Maden, Çimento sektörleri ile işbirliği yapıp sektörde çözüm ortağı olmaktır.